Цинкове покриття дроту
Оцинкований дріт служить значно довше дроту без покриття, цинкове покриття дроту призначене для захисту поверхні від впливу вологи або агресивного середовища. Оцинкований сталевий дріт не схильний до корозії і служить довгі роки в умовах високої вологості, просто неба або під впливом іншого агресивного середовища. Цинкове покриття є одним із найкращих способів антикорозійного захисту сталевого дроту, для нанесення цинку використовуються різні методи. Цинк захищає сталевий дріт, утворюючи на своїй поверхні оксидну плівку, яка стійка до впливу факторів корозії. Свою роль у захисті від іржі грає і електрохімічний потенціал цинку, який вищий за потенціал заліза, що захищається, завдяки чому в процесі впливу зовнішніх факторів поступово руйнується тільки цинкове покриття, а сталевий дріт залишається в неушкодженому стані.
Гаряче цинкування дроту
Гаряче цинкування дроту полягає у його зануренні у ванну з розплавленим цинком, що має температуру близько 450°С. Гаряче цинкування є найбільш поширеним методом нанесення цинку, при використанні цієї технології виходить найбільш якісне, міцне та стійке цинкове покриття дроту. Для отримання якіснішого покриття цинком дріт може занурюватися у ванну з розплавленим цинком кілька разів – так виготовляється найякісніший оцинкований дріт.
Метод гарячого цинкування вимагає досить складної технології підготовчих та заключних заходів, що вимагають точності та неухильного дотримання. Але точне дотримання всіх етапів технології гарячого цинкування дозволяє отримати добре захищений від корозії оцинкований дріт та інші види металевих виробів.
Гальванічне цинкування дроту
Гальванічне цинкування або електролітичний метод нанесення цинкового покриття полягає у зануренні дроту у ванну з розчином солей цинку та осадження цинку на поверхні дроту при пропусканні через електроліт електричного струму. Методом гальванічного цинкування на дріт цинк наноситься рівномірним шаром заданої товщини, але товщина покриття при цьому не може перевищувати 60 мкм.
Технологія гальванічного цинкування простіше, ніж технологія гарячого цинкування, але даний метод має обмеження по товщині одержуваного цинкового покриття, тому його може бути недостатньо для експлуатації оцинкованого дроту, отриманого за цією технологією, в складних атмосферних умовах, на хімічних підприємствах та інших випадках, коли оцинкований дріт перебуває під впливом агресивного середовища.
Волочення оцинкованого дроту
Волочення оцинкованого дроту, по суті, не технологією нанесення цинку, а способом отримання з оцинкованого дроту більшого діаметра меншого діаметра оцинкованого дроту. При протяжці через філера діаметр оцинкованого дроту зменшується, а значна частина цинкового покриття стирається, так що з точки зору одержання оцинкованого дроту з якісним захисним покриттям цей метод є не найкращим.
Інші методи цинкування
Існують інші методи нанесення цинку, але вони використовуються під час виробництва оцинкованого дроту. У деяких випадках використовується метод холодного цинкування, який полягає у нанесенні на поверхню металевих деталей складу з високим вмістом цинку, по суті це фарбування спеціальною фарбою, яка містить до 95% цинку. Цей метод підходить для захисту різних уже встановлених металоконструкцій, трубопроводів, резервуарів та інших виробів. Цинкове покриття, нанесене холодним цинкуванням, погано протистоїть механічним пошкодженням і виготовлення оцинкованого дроту не використовується. У деяких випадках для отримання оцинкованих виробів використовуються методи електродугового і газополум'яного розпилення цинку, що дозволяють отримати міцне, але пористе цинкове покриття, або термодифузійний метод нанесення цинку, що дозволяє отримувати міцне і зносостійке цинкове покриття, але ці методи для виробництва оцинкованого продукту.