
Дріт колючий гулузь застосування
Дріт колючий призначений для огородження території і переважно використовується в сільському господарстві для створення огорож, зведення загонів для худоби та виготовлення інших огорож, необхідних для господарювання. Раніше колючий дріт широко використовувався як засіб захисту території від зазіхань зловмисників, огородження режимних та військових об'єктів, але в даний час для цих цілей колючий дріт використовується дуже рідко. Після винаходу колюче-ріжучого дроту Єгоза, що перевершує звичайну за всіма параметрами, сферою застосування звичайного колючого дроту залишилося тільки її використання в сільському господарстві . Примітно, що спочатку колючий дріт і був придуманий як дешевий і надійний матеріал для огородження загонів для худоби в США, і тільки потім його застосування поширилося на інші галузі. Так що можна сказати, що історична справедливість перемогла, і звичайний колючий дріт зайняв належне їй місце.
Асортимент колючого дроту
Сучасною промисловістю виробляється широкий асортимент колючого дроту, що відрізняється один від одного за різними параметрами. Матеріалом для виробництва колючого дроту зазвичай служить м'який низьковуглецевий сталевий дріт, він використовується як матеріал для основи колючого дроту і виготовлення його шипів. Дріт колючий проводиться з однією або двома основами, двоосновний колючий дріт, у свою чергу, може мати різну конструкцію. Дріт колючий з двома основами може мати різні типи скручування основ - пряму, коли нитки дроту скручені між собою на всій довжині колючого дроту, і реверсивну, коли напрямок скручування основ змінюється на протилежне місці кріплення шипів колючого дроту. Навивка шипів двоосновного колючого дроту також може відрізнятися - у деяких випадках шипи намотуються на одну основу, в інших - на дві, крім того, навивка шипів може здійснюватися, починаючи з однієї з основ, а закінчуючись на обох.
Ще один параметр, що характеризує колючий дріт – крок, з яким на нього намотуються шипи. Дріт колючий промислово виробляється з кроком розташування шипів, кратним одному дюйму або 2,5 см. Дріт колючий https://egoza.com/ua/catalog/barbed-wire випускається з шипами, розташованими на відстані 5; 7,5; 10; 12,5 та 15 см один від одного. Збільшена кількість шипів колючого дроту підвищує його ефективність, але також збільшує її ціну.
Колючий дріт також може відрізнятися залежно від наявності покриття, що служить для захисту від впливу атмосферних факторів – дощу, снігу та інших опадів. Звичайний колючий дріт виготовляється із сталевого дроту без покриття, а оцинкований колючий дріт виробляється із сталевого оцинкованого дроту. Крім того, промисловістю випускається колючий дріт з ПВХ покриттям, у цьому випадку сам колючий дроти виготовляється з сталевого дроту без покриття, а захист від корозії забезпечує шар ПВХ нанесений на поверхню цього виробу. Покриття ПВХ не тільки захищає колючий дріт від корозії, а й дозволяє пофарбувати його в потрібний колір.
Вимоги до колючого дроту
Основними вимогами до колючого дроту є його міцність та довговічність. Оскільки звичайний колючий дріт виготовляється з низьковуглецевої сталі, його міцність безпосередньо залежить від діаметра його основи – чим більше діаметр основи або основ, тим вища міцність колючого дроту. Довговічність колючого дроту забезпечується використанням для його виробництва сталевого оцинкованого дроту або нанесенням захисного ПВХ покриття після його виготовлення. Ще один параметр - міцність кріплення шипів до основи, вони не повинні прокручуватися навколо основи і не повинні прослизати вздовж неї. В одноосновному колючому дроті відсутність прослизання забезпечується використанням як основа рифленого сталевого дроту, а відсутність прокручування шипів - зусиллям їх намотування на основу. У двоосновному колючому дроті обидва ці параметри забезпечуються конструкцією колючого дроту і способом навивки шипів на основу.
Як купити колючий дріт?
Щоб купити колючий дріт, спочатку слід визначитися, який тип колючого дроту вам необхідний. Для тимчасового огородження території достатньо буде купити колючий дріт з однією основою, виготовлену без цинкового покриття, що має шипи, розташовані на великій відстані один від одного – це дозволить суттєво заощадити на ціні колючий дріт. Якщо ж колючий дріт купується для створення довготривалого огородження або навіть системи захисту периметра – економія може обернутися дорожче, ніж витрати на покупку якісного колючого дроту. У цьому випадку краще купити оцинкований колючий дріт із двома основами або зупинити свій вибір на колючому дроті із ПВХ покриттям. Ці типи колючого дроту прослужать довгі роки і з лишком окуплять вкладені в їх покупку кошти.