Дріт оцинкований галузь застосування
Дріт оцинкований є одним з найпоширеніших різновидів тільного дроту, такий дріт захищений цинковим покриттям від впливу вологи або агресивного середовища, в якому він експлуатується. Оцинкований дріт покривається цинком, який стійкий до корозії, тому такий дріт служить значно довше, ніж сталевий дріт без захисного покриття. Область застосування оцинкованого дроту дуже широка – з нього виготовляються найрізноманітніші вироби – від ручок оцинкованих відер до тросів і навіть сучасного колюче-ріжучого дроту Єгоза. Іншими словами, оцинкований дріт застосовується у всіх областях, у яких вироби з неї мають прямий контакт з вологою або знаходяться під впливом іншого агресивного середовища. Захисне цинкове покриття в цьому випадку суттєво продовжує термін служби сталевого дроту, але в ситуації, коли вироби з нього експлуатуються в дуже жорстких умовах, їх термін служби все одно скорочується. Для найскладніших умов експлуатації краще, якщо застосовуватиметься не оцинкований, а нержавіючий дріт – такими прикладами можуть бути деякі типи канатів, що експлуатуються на морських суднах і узбережжя морів і океанів, колюче-ріжучий дріт, яким захищають морські судна від нападу піратів, а також багато інших виробів із дроту, які використовуються в умовах морського солоного клімату, хімічних підприємств та інших складних умов експлуатації.
Асортимент оцинкованого дроту
Асортимент оцинкованого дроту дуже широкий – практично всі типи сталевого дроту мають варіанти виконання із цинковим покриттям. В'язальний дріт випускається оцинкованим, пружинний та канатний дроти покриваються цинком для захисту від корозії, для тривалої експлуатації виробляється оцинкована колючий дріт, а армований колючий стрічка, або колюче-ріжучий дріт виготовляється тільки оцинкованим. Оцинкований дріт виробляється для виготовлення кабелів і канатів, габіонів та сітки рабиця, для ув'язування арматури та упаковки продукції, для використання в поліграфії та інших галузях промисловості – весь асортимент оцинкованого дроту важко перерахувати. Покриття цинком використовується тільки для сталевого дроту, оскільки він схильний до іржі, але алюмінієвий дріт, мідний дріт, нержавіючий дріт і деякі інші типи і так мають високу стійкість до корозії і додаткового захисного цинкового покриття не потребують.
Вимоги до оцинкованого дроту
Оскільки оцинкований дріт https://piranja.ua/ua/catalog/barbed-wire виробляється для експлуатації в більш жорстких умовах, ніж звичайний сталевий дріт, а захист від корозії забезпечує покриття цинком, саме до ньому пред'являються основні вимоги. Основним параметром, що характеризує цинкове покриття дроту, є його густина на квадратний метр. Залежно від того, в яких умовах буде експлуатуватися оцинкований дріт, щільність цинкового покриття може змінюватись у досить великих межах. Так, для легких умов експлуатації оцинкованого дроту достатньо цинкового покриття щільністю 20-100 г/м2, для застосування в більш жорстких умовах випускається дріт з покриттям 30-150 г/м2, а найжорсткіших умов виробляється дріт із покриттям цинком щільністю 60-250 г/м2. Такий поділ по щільності цинкового покриття дуже умовно, враховуючи, що різні типи оцинкованого дроту проводиться для використання в конкретних умовах, і не зводиться тільки до щільності цинкового покриття дроту.
Говорячи про цинкове покриття, варто відзначити, що існує кілька технологій виробництва оцинкованого дроту, кожна з яких дозволяє цинкове покриття різної якості навіть за його порівнянної щільності. Основними технологіями виготовлення оцинкованого дроту є волочіння, гальванізація та гаряче цинкування. Саме останній спосіб нанесення цинку на сталевий дріт дозволяє отримати найбільш якісне цинкове покриття, максимально стійке до впливу вологи або агресивного середовища. Гальванізація забезпечує менш якісне цинкове покриття дроту, а перетяжка вже оцинкованого дроту більшого діаметра менший взагалі не може конкурувати з іншими методами виготовлення оцинкованого дроту за якістю покриття цинком.
Як купити оцинкований дріт?
Купити оцинкований дріт просто - на ринку існує безліч пропозицій оцинкованого дроту різного типу за різною ціною. Але перед покупкою необхідно визначитися з типом оцинкованого дроту, і найголовніше – з вимогами до якості цинкового покриття, оскільки від його якості та густини суттєво залежить ціна оцинкованого дроту. На ціну оцинкованого дроту суттєво впливає щільність цинкового покриття та технологія його нанесення. Найякісніший оцинкований дріт - це сталевий дріт, на який цинк наноситься шляхом гарячого цинкування, але при цьому ціна такого дроту також максимальна. Для того, щоб не переплачувати та купити оцинкований дріт, необхідний для використання в конкретних цілях, найкраще вивчити весь ринок сталевого дроту та зробити вибір за принципом співвідношення ціни та якості оцинкованого дроту.