Перейти до основного вмісту
Колюче-ріжучий дріт

Дріт колюче-ріжучий гулузь застосування

Дріт колюче-ріжучий призначений для огородження об'єктів, що охороняються різного типу та призначення, і дозволяє запобігти проникненню або заважає залишити територію, що охороняється. Раніше для цих цілей використовувався звичайний колючий дріт, але в даний час для захисту периметра об'єктів, що охороняються, використовується армована колюча стрічка або колюче-ріжучий дріт Єгоза. Перевершуючи звичайний колючий дріт за всіма характеристиками, колюче-ріжучий дріт є ефективнішим засобом захисту, дозволяючи надійно захистити територію обгороджених об'єктів. Висока міцність ріжучого дроту дозволяє використовувати його як більш ефективну заміну звичайного колючого дроту, встановлюючи його на паркани та будови в одну або декілька ниток. І хоча ріжучий дріт Єгоза використовується у вигляді окремих ниток, весь потенціал його захисних властивостей максимально розкривається при виготовленні з нього захисних колюче-ріжучих загороджень – дроту концертина або ріжучої спіралі. Але, як самостійний засіб захисту периметра, колюче-ріжучий дріт є досить ефективним.

Асортимент колюче-ріжучого дроту

Якщо розглянути асортимент колюче-ріжучого дроту, доступного на ринку систем інженерного захисту периметра, на перший погляд, вибір здасться досить широким. Промисловістю різних країн виробляється армована колюча стрічка, або колюче-ріжучий дріт https://egoza.com/ua/catalog/razor-wire, що має леза різної форми та розміру, розташованими з різним кроком. На ринку охоронних систем доступний колюче-ріжучий дріт із лезами довжиною від 10 до 65 мм, що мають форму трапеції, трапеції із заокругленою основою, багатоелементної трапеції тощо.

При уважному розгляді виявляється, що більшість позицій колюче-ріжучого дроту мало відрізняються один від одного за основними параметрами, що впливають на його міцність, ефективність і довговічність - діаметром сердечника колюче-ріжучого дроту і товщиною сталі, з якої виготовлена колюче-ріжуча стрічка. Тому, незважаючи на відмінності у формі лез ріжучого дроту, у більшості виробників її асортимент зводиться, власне, до єдиної позиції. І тільки рідкісні виробники випускають дійсно широкий асортимент колюче-ріжучого дроту, що виготовляється на основі сталевого дроту різного діаметра і рулонної сталі різної товщини, що оптимально підходять для конкретного типу колюче-ріжучого дроту.

Вимоги до колюче-ріжучого дроту

Як і будь-яким іншим засобам інженерного захисту периметра, до колючо-ріжучого дроту висуваються стандартні вимоги – висока міцність, довговічність та ефективність захисту периметра. На ці параметри впливають як матеріали, що використовуються у виробництві ріжучого дроту, так і особливості технології виробництва.

Міцність колюче-ріжучого дроту надає сердечник, що виготовляється з сталевого дроту. Для якісного ріжучого дроту важливо, щоб сердечник був виконаний з високовуглецевого дроту, який значно складніше перекусити, ніж низьковуглецевий. Додаткову міцність колюче-ріжучого дроту забезпечує товщина металу, який використовується для виготовлення ріжучої стрічки, але в цьому випадку міцність більше стосується міцності лез ріжучого дроту, ніж вироби в цілому. Міцність лез ріжучого дроту забезпечується ще й їхньою формою – найбільш стійкі до зовнішніх навантажень леза, що мають округлені основи, а леза з гострими кутами в основі порівняно легко відламуються від основної ріжучої стрічки.

Для того, щоб колюче-ріжучий дріт володів високою довговічністю, він повинен бути виготовлений з оцинкованих матеріалів, так роблять всі його виробники. Але на довговічність такого дроту може впливати як щільність цинкового покриття, так і його рівномірність і навіть технологія нанесення захисного цинкового покриття на дріт та рулонну сталь. При недостатній товщині або нерівномірності цинкового покриття колюче-ріжучий дріт швидко поржавіє і втратить свої захисні властивості. Про спосіб нанесення цинку можна назвати те що, що якість цинкового покриття забезпечується гарячим цинкуванням, тобто. зануренням дроту чи рулонної сталі у ванну з розплавленим цинком.

Ефективність колюче-ріжучого дроту забезпечується, в першу чергу, використанням для її виробництва не просто високовуглецевого сталевого дроту, а сталевого дроту з явно вираженими пружинними властивостями. Такими властивостями має пружинний дріт, для виробництва колючо-ріжучого дроту також може застосовуватися канатний дріт. На ефективність колюче-ріжучої стрічки великий вплив надає і якість виготовлення ріжучої стрічки – її леза повинні мати загострені закінчення, що забезпечують надійне зчеплення, а кромки лез повинні мати дотеп, достатньо для нанесення ріжучих пошкоджень.

Як купити дріт дріт?

Купити колючий ріжучий дріт можна у будь-якого постачальника промислових товарів. При цьому краще приділити увагу не просто постачальникам, а виробникам цього дроту, причому спеціалізується на системах інженерного захисту периметра. У цьому випадку шанс купити якісний колюче-ріжучий дріт значно вищий, ніж у постачальника, який торгує цвяхами, болтами, габіонами, сіткою рабиця та різними виробами з металу. Звернувшись до виробника колюче-ріжучого дроту, можна отримати не тільки якісну продукцію та тривалу гарантію, але й консультацію щодо використання такого, досить небезпечного в експлуатації виробу.